Římskokatolická farnost
Lukov Lukov
Kašava Kašava

Křesťanská media

Katolický týdeník

 • Za pár dnů z nich budou kněží

  30.5.2023 00:00

  Pán Bůh povolává ke kněžství rázně a náhle, jindy tiše a pomaličku, ale vždy ponechává svobodu odpovědět. O povolání i kněžských vyhlídkách jsme hovořili se čtyřmi jáhny, kteří chtějí nyní v červnu přijmout kněžské svěcení.

 • Požehnání za volant i řídítka

  30.5.2023 00:00

  Prázdniny se blíží. Boží ochranu na cesty vyprošují a ke vzájemné ohleduplnosti vybízejí kněží a jáhni při žehnání řidičům a jejich automobilů, motorek i dalších dopravních prostředků.

 • Na kole do Polska či Bavorska

  30.5.2023 00:00

  Prázdniny se blíží. Boží ochranu na cesty vyprošují a ke vzájemné ohleduplnosti vybízejí kněží a jáhni při žehnání řidičům a jejich automobilů, motorek i dalších dopravních prostředků.

 • Roli starce se teprve učím

  30.5.2023 00:00

  Před čtvrtstoletím jsem Mons. TOMÁŠE HALÍKA poznala jako studentského faráře s osobitým humorem, který doprovázel naši rodinu v prvních letech manželství či rodičovství. Nyní se setkávám k rozhovoru s celosvětově uznávaným intelektuálem, spisovatelem a nositelem prestižních ocenění. Jak se dívá na svůj životní příběh o svých 75. narozeninách, které oslaví 1. června?

 • Ať objeví, že se mají rádi

  30.5.2023 00:00

  „Mami, ségra je zlá, už si s ní nikdy nebudu hrát. – Tati, ten brácha otravuje, furt za mnou leze, udělej s tím něco.“ Vztahy mezi sourozenci dávají rodičům někdy pěkně zabrat. Jak svým dětem pomáhat, aby se měly rády, a zároveň nezasahovat příliš?

Víra.cz

Christnet

Res claritatis

 • Velké Tajemství

  29.5.2023 00:00

  Prý to bylo za totality. Jedna paní učitelka se smála nad vírou křesťanů, že věří v Trojjediného Boha a tak napsala na tabuli 1+ 1 + 1 = 1 a dodala směšně: „Vždyť je to tři!“ Jeden z žáků si dodal odvahy, šel k tabuli, znaménka plus smazal a nechal tam tečky. Mělo to logiku.

 • Kam to vlastně jdu a proč?

  22.5.2023 00:00

  Ve čtrnácté kapitole Janova evangelia říká Pán Ježíš Tomášovi: „Já jsem cesta pravda a život, nikdo nepřichází k Otci než skrze mne“. Z toho může vyvstat zcela osobní otázka; jdu já tou správnou cestou? Je má cesta pravdivá a opravdová a vede k životu?

 • Nezapomínejme v modlitbách

  24.4.2023 00:00

  Často můžeme slýchat, že čas zahojí všechny rány. Ale přiznejme si, že ani čas není v mnoha případech a situacích zázračný všelék na bolesti a rány, které umí uštědřit tento svět. Čas nám někdy pomůže zapomenout na věci nepříjemné, o kterých jsme slyšeli, či nám byly zprostředkovány, nebo se nás nějakým způsobem dotkly. A pak je tu ještě jeden faktor, jakási únava, která se časem projeví nezájmem o utrpení druhých.

 • Vlídnost: Ctnost, o kterou stojí za to usilovat

  20.4.2023 00:00

  Vlídnost spadá do kategorie křesťanské spravedlnosti. Právě jejím prostřednictvím můžeme člověku prokázat úctu, kterou si zaslouží. Jde o ctnost, o níž jako katolíci neslýcháme příliš často. Existují čtyři kardinální ctnosti, jimiž jsou moudrost, spravedlnost, mírnost a statečnost. Tyto ctnosti slouží v naší víře jako pilíře v tom, jak máme víru žít a projevovat. Co je tedy vlídnost a jak ji v našem každodenním životě praktikovat?

 • Tak trochu cenzura všude kolem nás

  20.4.2023 00:00

  Určitě nejsem sám, kdo zaregistroval informace o jakémsi přepisovacím šílenství klasických literárních děl do jakési „novo–neurážející–řeči“. Je vlastně těžké si toho nevšimnout a bedlivý pozorovatel to již zaregistroval před lety.

Radio Proglas

 • Očekávané události v úterý 6. června 2023

  06.6.2023 06:00

  Druhým dnem v Kyjevě pokračuje návštěva kardinála Mattea Zuppiho, kterého papež František pověřil mírovou misí k ukončení války na Ukrajině.

 • Speciální díl s dramaturgyní Brit Jensen

  05.6.2023 22:00

  "Natáčím dokumenty, protože chci komunikovat s lidmi.""Rozhlas patří nám všem, nesmíme se ho vzdát.""Jak se holka z dánské farmy stala skvělou českou dokumentaristkou."To jsou jen tři názvy rozhovorů, která tato výjimečná žena poskytla tuzemským médiím. V mediálním prostoru nepřehlédnutelná dokumentaristka Brit Jensen se ujala i dramaturgie studentských dokumentů pro pořad GenZ na Proglasu.   

 • Bára Basiková: Vždy mi šlo o poselství a sdělení

  05.6.2023 18:33

  Zpěvačka Bára Basiková oslavila v únoru 2023 významné životní jubileum. V pořadu Jak se vám líbí s ní budeme hovořit o nových i starších písních, o Jesus Christ Superstar a dalších muzikálech, o textech a textařích, o latinských liturgických textech i o spolupráci s kapelou Blue Cimbal.

 • Popisuje soužití, jakkoliv bylo nucené, říká o novém dokumentu ředitelka pobočky Paměť národa

  05.6.2023 16:28

  V Mladé Boleslavi má dnes premiéru dokumentární snímek "Mladoboleslavsko ve stínu sovětské okupace 1968". Uvádí jej Paměť národa Severní Čechy, za finanční podpory Nadačního fondu Škoda auto. Prostory pro premiérovou projekci poskytlo Škoda Muzeum, kde bude mezi hosty večerního promítání Michael Kocáb.

 • Církve opět podpořily národní fotbalový šampionát v Německu

  05.6.2023 08:22

  Fotbalisté Lipska po roce znovu ovládli Německý pohár. V sobotním berlínském finále porazili Eintracht Frankfurt 2:0 a trofej získali podruhé v historii. Výhra Lipska, které si třetím místem v bundeslize zajistilo start v Lize mistrů, znamená, že Leverkusen s českými reprezentanty Adamem Hložkem a Patrikem Schickem nakonec z šestého místa v tabulce proklouzne do Evropské ligy. 

Pastorace.cz

Četba Knihy Nebe sv. 3

Luisa Piccarreta - sv.12

Panna Maria v Království Boží Vůle

Denní modlitba církve

ebreviar

Denní zamyšlení

posvatny prostor - jezuité

Texty na dnešní den

Příprava na nedělní liturgií

vezmi a čti

Život v Boží Vůli

Boží Vůle

Překlad (translations)

Následující
Předchozí