Římskokatolická farnost
Lukov Lukov
Kašava Kašava

Křesťanská media

Katolický týdeník

 • Modlitba na místě popravy

  15.6.2021 00:00

  Nad sedmadvaceti kříži v dlažbě Staroměstského náměstí v Praze se v pondělí 21. června v 18 hodin sejdou společně věřící církví spojených v Ekumenické radě církví, k modlitbě tam zve také Česká biskupská konference.

 • Libuše Šafránková se vrací domů

  15.6.2021 00:00

  Jako na půvabnou Popelku, laskavou filmovou maminku, šarmantní dámu i hluboce věřící ženu budeme vzpomínat na herečku Libuši Šafránkovou. Zemřela 9. června v 68 letech.

 • Mír, obrácení, modlitba a půst

  15.6.2021 00:00

  Přesně 40 let uplynulo od chvíle, kdy šest vesnických dětí podle svých slov spatřilo Pannu Marii. Z malé vsi v Bosně a Hercegovině se od té doby stalo poutní místo, které navštívily už desítky milionů poutníků.

 • Poprava pánů – symbol i výstraha

  15.6.2021 00:00

  Čím nás staroměstské krveprolití z 21. června 1621 tak děsí i fascinuje ještě po čtyřech staletích? Ptáme se historika MICHALA STEHLÍKA – mj. spoluautora aktuální výstavy o stavovském povstání v Národním muzeu v Praze.

 • Takto už to dál nejde

  15.6.2021 00:00

  Aby vztahy fungovaly, je potřeba jim věnovat pozornost. Bez „každodenní vztahové údržby“ může dojít i na havarijní či krizovou údržbu. A někdy je potřeba i vztah restartovat. O tom mluví sociální pedagožka a mediátorka Milena Mikulková.

Víra.cz

 • Efekt motýlích křídel - štafeta dobra

  16.6.2021 00:55

  Nikdy nevím, kam až dosáhne mé dobré jednání a co všechno může způsobit. Takzvaný efekt motýlích křídel znamená, že i dobro se přenáší z člověka na člověka a dotýká se srdcí někde zcela jinde...

 • Kdy je Den otců

  12.6.2021 11:17

  Den otců - datum

 • Srdce Ježíšovo - slavnost

  09.6.2021 00:00

  "Nejsvětější Srdce Páně" - termín náboženské úcty, charakaterizující Kristovu lásku ke všem lidem. Svátek Nejsvětějšího Srdce Ježíšova slaví církev třetí pátek po letnicích.

 • Plánování je nezbytné, ale…

  08.6.2021 16:46

  Jsem člověk, který si vše plánuje. Jsem velmi organizovaný. Všechno má své místo a mám rád, když je všechno tak, jak má být.

 • Aleluja dětí .-)

  06.6.2021 08:18

  Ve velikonoční době natočily děti z farnosti Stodůlky video na hudbu z Händelova Mesiáše a známého  aleluja. Aleluja! :-)

Christnet

Res claritatis

 • Vatikánská synoda o synodalitě bude několikaletý globální proces

  16.6.2021 00:00

  Nadcházející církevní synoda o synodalitě bude dvouletý proces, obnášející setkání na úrovních diecézí a biskupských konferencí, setkání a debaty mezi biskupy na jednotlivých kontinentech a nakonec setkání biskupů v Římě.

 • Ztraceno v překladu...

  15.6.2021 00:00

  Mnohokrát jsme mohli již číst či slyšet o tom, jak jsou křesťané v současném světě pronásledováni a jsou i organizace, které každoročně zveřejňují seznamy zemí. Mnohé země uváděné ve statistikách lze označit jako nedemokratické a tak jsme někdy ukolébáni dojmem, že nám pronásledování nehrozí.

 • K Roku rodiny Amoris Laetitia aneb Pravda nerezaví III.

  14.6.2021 00:00

  Letošní slavnost sv. Josefa zvolil papež František za datum zahájení Roku rodiny Amoris laetitia (19. březen byl zároveň pátým výročím vydání exhortace, k níž se titul odvolává, a rovněž výročím inaugurace Františkova episkopátu). Tento rok manželství a rodiny bude slavnostně ukončen na 10. světovém setkání rodin v Římě v červnu 2022. Protože se domníváme, že moudrost našich předků a dobré rady jsou stále aktuální a platné, chceme vás povzbudit citáty z knihovničky znovu odprášené:

 • Francie každé dva týdny přichází o církevní budovu

  11.6.2021 00:00

  Takový je závěr Edouarda de Lamaze, ředitele organizace Observatoire du patrimoine religieux (Observatoř náboženského dědictví) v Paříži. Ve francouzských médiích volá na poplach ohledně postupného mizení náboženských budov v zemi známé jako „nejstarší dcera církve“, neboť francouzský král Chlodvík I. přijal katolicismus v roce 496.

 • Týden ve světě katolickýma očima - 10. 6. 2021

  10.6.2021 00:00

  Papež František vydal apoštolskou konstituci Pascite Gregem Dei, jíž se reformuje Kniha VI Kodexu kanonického práva věnovaná trestnímu právu. V nové úpravě jsou přesněji definovány trestné činy a definovány některé nové. Jde např. o explicitní definici zločinů zneužívání nezletilých, pokusu o vysvěcení ženy či korupce. Podle biskupa Juana Arriety byl příliš vágně formulovaný trestní zákoník z roku 1983 důsledkem naivní pokoncilní atmosféry: „Bylo to ve vzduchu. Když si projdete publikace ze 70. let, kdy se pracovalo na trestním právu, všimnete si velmi naivního přístupu k otázce uplatňování těchto zákonů v církvi. Mezi kanonisty a teology se debatovalo o neslučitelnosti milosrdenství a ukládání trestů. Jsou to věci, které lze dohledat v celé řadě časopisů a knih té doby.“

Radio Proglas

 • Kryštof Harant

  17.6.2021 18:12

  Týdeník Oktáva se zaměří na život a dílo Kryštofa Haranta, od jehož smrti uplyne letos 21. června rovných 4OO let.

 • Vánoční ozdoby pomohou řece vzpamatovat se po otravě

  17.6.2021 15:51

  Ryba pro Bečvu - tak se jmenuje benefiční projekt vsetínského výrobního družstva Irisa na podporu oživení toku, který loni v září postihla ekologická katastrofa. Otrava kyanidy vyhubila v úseku mezi Valašským Meziříčím a Přerovem téměř veškerý život v řece. Projekt Proglasu popsal vedoucí marketingu družstva Vlastimil Juřička.

 • Právnička k Turówu: Není jasné, co Česko s Polskem domlouvá a jak se zabrání vzniku dalších škod

  17.6.2021 15:36

  V polském příhraničním dole Turów se těží i přes zákaz Soudního dvora EU. Eskalující spor se dnes pokusili na dopoledním jednání uklidnit český ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) a jeho polský protějšek Michal Kortyka. Společně prý směřují k dohodě, která povede ke stažení české žaloby. Co bude obsahem dohody, ale oba státy tají.

 • Amerikanista Hornát: Vztahy USA a Ruska se stabilizují, země může spojovat i přístup k Číně

  17.6.2021 15:00

  V Ženevě skončilo jednání amerického prezidenta Joea Bidena a jeho ruského protějšku Vladimira Putina. Po době zvýšeného napětí mezi oběma zeměmi, kdy USA zpřísnily protiruské sankce, státy si vzájemně vyhostily diplomaty a Rusko označilo USA za nepřátelské země, se Biden i Putin dohodli na spolupráci v dosažení sdílených cílů. Oba lídři to uvedli ve společném prohlášení. O summitu, spolupráci i napětí mezi Ruskem a USA jsme hovořili s Janem Hornátem z Katedry severoamerických studií Fakulty sociálních věd Karlovy univerzity.

 • S manželi Habáňovými o rakovině: Měla jsem už pro Radka vyhlídlou jinou holku

  17.6.2021 13:49

  Radek i Helena Habáňovi si prošli stejnou nemocí – rakovinou. Radek se dobré výsledky z roční léčby dozvěděl před několika týdny, Helča rakovinu měla před třinácti lety. Rozhovor o tom, co je tato nemoc naučila, jak ovlivnila jejich partnerství, i o těžkých momentech, které během léčby přišly.

Pastorace.cz

 • Můžete mi pomoci zemřít?

  17.6.2021 13:47

  Často zůstávám stát v úžasu nad upřímností pacientů, kteří se na mne takto přímo obrátí. 

 • Jan Nepomucký Neumann (svátek 19.6.)

  15.6.2021 00:00

  Prachatický rodák Jan Nepomucký Neumann se stal misionářem v USA a americkým světcem. Ztělesňoval most mezi různými světy: syn Němce a Češky slouží v Americe bílým, indiánům i černochům.

 • Konkrétní tipy pro solidní spiritualitu

  14.6.2021 16:39

  Rád bych vám svěřil něco, co bych nazval Rady na cestu. Mé zaměstnání je duchovní doprovázení, tedy být na cestě s těmi, kteří usilují o solidní spiritualitu, a na této cestě je doprovázet. Následující rady jsou tedy shrnutím doporučení, která dnes vidím jako nejefektivnější nástroje duchovního života.

 • On-line večerní seminář a exercicie s P. ELIASEM VELLOU OFM

  14.6.2021 14:24

  Úterý 29. 6. 2021 až  pátek 2. 7. 2021 v Koclířově jako duchovní  příprava na slavnost našich otců víry svatých  Cyrila a Metoděje.

 • Antonín z Padovy - původně augustinián, pak františkán

  12.6.2021 00:03

  "Láska činí sladkým i to, co je svou vlastní povahou nepříjemné a nesnesitelné" (Sv. Antonín).

Rok Sv. Josefa 2021

Svatý Josef

Starší díly:

spotify  Google

 

Denní modlitba církve

ebreviar

Denní zamyšlení

posvatny prostor - jezuité

Texty na dnešní den

Příprava na nedělní liturgií

vezmi a čti

Májové čtení

Panna Maria v království Boží Vůle

Seminář o Boží Vůli

Seminář

Překlad (translations)

Následující
Předchozí