Příprava lektorů

Služba lektorů při mši sv se stala po II.Vatikánském koncilu nedílnou součástí každé mše svaté. Aby však Boží Slovo mohlo v duších věřících zapustit hluboce kořeny, je potřebné se na tuto službu dopředu připravit.  V Olomoucké arcidiecézi zahájila  MgA. Martina Pavlíková projekt, ve kterém se budou objevovat postupně čtení z každé neděle v roce. Každé čtení je nahráno třemi různými lektory, abychom mohli porovnat  a korigovat srozumitelnost vlastního čtení Božího Slova. Postupně se zde budou tyto nahrávky objevovat a věřím, že budou pomocí i pro farní lektory. Pravidla pro lektory najdete pod jednotlivými obrázky.

Pravidla pro lektory (Ladislav Simajchl)

Pravidla pro lektory zkrácené

Seznam lektorů:

Jarošová Adéla, Kinc Aleš, Halašková Lenka, Bláhová Michaela,Kováčová Jindřiška, Kincová Šárka, Pavlíčková Jana, Holíková Ivana, Halaška Pavel, Mackovíková Michaela, Skřítek Karel, Malíšková Eva

Arcibiskupství  olomoucké zprovoznilo webové stránky pro práci s lektory nazvané

Kultura Slova